V Neratovicích přitvrzují v boji s opilci

Mnoho z vás ten obrázek zná. Vracíte se z práce domů a na lavičkách u dětských hřišť a v parcích míjíte nevábné osoby popíjející z lahví a povykující na své okolí. V Neratovicích se rozhodli vymezit ve městě zóny, kde bude popíjení alkoholu na veřejnosti zakázáno. A zastupitelstvo ve středu tyto zóny zřejmě rozšíří.

Místa, kde se nově nebude veřejně konzumovat alkohol, vytipovala Městská Policie. Jedná se zejména o místa, kde se nacházely poházené odpadky (lahve, krabice od vína). Zatímco při přijetí vyhlášky se bezalkoholové zóny týkaly především dětských hřišť, škol, a ubytoven, nyní se rozšíří i na okolí domova seniorů, pošty a celé Náměstí Republiky.

Zákaz se samozřejmě netýká restaurací a jejich zahrádek. Konzumovat alkohol na celém území města je pak povoleno i o Silvestrovskou noc. Vyhláška se snaží dát do rukou Městských policistů nástroj na vyhánění opilců z míst, kde obtěžují ostatní.

Město Mělník podle Mělnického deníku žádnou podobnou vyhlášku nechystá, naopak Kralupy nad Vltavou ji mají již od loňského roku.

Zdroj: Mělnický deník

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz