V Neratovicích proběhne mistrovství v indoor jachtingu

(TAA) Významná sportovní událost čeká v tomto roce Neratovice. V místní sportovní hale se uskuteční první halové mistrovství světa v jachtingu. Přidělení pořadatelství do Neratovic pomohla vášeň místních lidí pro tento sport. Právě díky tomu upřednostnila Světová federace indoor jachtingu středočeské město před arabskou Dubají.

S městem jsou spojovány osobnosti jachtingu jako Lenka Šmídová a nemnozí další. ,,Neratovická sportovní hala měla volný kalendář, svou velikostí i schopností propouštět dovnitř přirozený vítr skrz netěsnící plášť budovy dokonale splňuje podmínky pro uspořádání mistrovství,” odůvodnil rozhodnutí asociace její prezident Frank Ship.

Na mistrovství se připravuje i neratovická radnice: ,,Peníze na instalování obřího bazénu do nitra sportovní haly máme zajištěny,” potvrdil našemu blogu stejný úředník, který před časem informoval o zajištěném financování výstavby kanalizace v Mlékojedech.

Na mistrovství se chystá i místní nemocnice: ,,Naši zdravotníci poctivě nacvičovali zásah při zraněních typických pro vyjetí lodi na tribunu plnou lidí,” uvedla tisková mluvčí nemocnice s tím, že za omezením provozu některých oddělení je právě příprava na významnou sportovní událost, nikoliv nedostatek personálu nebo finanční obtíže, jak se mylně šíří mezi lidmi.

,,Účast na olympiádě v Pekingu byla vlastně jen přípravou, skutečným sportovním vrcholem kariéry bude domácí mistrovství v Neratovicích,” uvedla Lenka Vydra Šmídová, která kvůli mistrovství hlásí návrat mezi profesionální sportovce. Na podporu domácího mistrovství již dokonce nafotila propagační fotografie.

Akce se těší podpory vedení města i opozice: ,,Nákloností k jachtingu jsem se nikdy netajila, konečně máme příležitost udělat z něj masový sport,” uvedla starostka, která podle chystaného programu zahájí mistrovství volnou plavbou s kormidelnicí Spěváčkovou. Loď této dámské posádky bude místo log sponzorů olepena hesly fair play, jako například: ,,Spolu na jedné lodi! “ nebo ,,Táhneme za jeden provaz!“

,,Přestavba haly přinese zaměstnání místním romům, kteří jen z nedostatku příležitostí k jimi tolik milované práci zůstali v evidenci úřadů. Navíc je to dobrá příležitost pro návštěvníky mistrovství postavit pro jejich pohodlí parkovací dům, nebo alespoň pro jejich pitný režim městskou moštárnu,” komentoval lídr místní opozice dobrou příležitost pro naplnění stěžejních bodů volebního programu své strany.

Velký návrat Lenky Vydry Šmídové

Lenka Vydra Šmídová, alias malá Bobina, vyhlíží na propagačních fotografiích

návrat k profesionální kariéře na domácím místrovství v Neratovicích. (zdroj idnes.cz)

zdroj: TAA - tisková agentura apríl

Vyšlo  dříve:

TAA: Co budou dělat, když skončí ve vedení měst?

TAA: Pod Kralupy povede tunel Jarka

TAA: Mgr. Spěváčková odjíždí chránit prales, Neratovice truchlí

TAA: Na Mělníku vyroste mešita!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz