V sobotu proběhne u Lobkovického zámku masopust

Občanské sdružení Lobkovice pořádá v sobotu 9.2. na statku u Lobkovického zámku v Neratovicích masopust. V případě, že se akce vydaří, mohla by se tradice masopustů v Neratovicích obnovit. Plánovaný začátek je v poledne, konec se očekává kolem 18té hodiny.

Na masopustní veselici se vítá účast maškar (směšné přestrojení, masky). Okolo 15. hodiny se uskuteční vyhlášení nejlepších maškar, které budou (především děti) za odměnu svezeny koňským povozem po Lobkovicích. Velmi vítáni budou také muzikanti s tradičními i netradičními hudebními nástroji. Na programu budou dále ukázky z venkovské zabíjačky včetně vystaveného poraženého vepře a prodeje zabíjačkových a masných výrobků (řeznictví a uzenářství J + M Pixovi Polerady), projížďky dětí na koních a ve vozech po Lobkovicích (p. Veber).

Poprvé budou zpřístupněny čtyři místnosti v zámku s vernisáží obrazů Kateřiny Smetanové. Dále bude možnost opékání buřtů na otevřených ohništích. Svou účast ve stáncích přislíbili: Svijanský pivovar, Pekařství Kollingerovi, malovaná keramika, umělecký kovář … Možno bude dále zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje, pochutiny, svařák, punč, chorvatské zeleninové delikatesy… Vstupné na akci se nevybírá!

Masopust se koná za podpory města Neratovice a majitele zámku  Alexandra Lobkowicze.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz