Vandalismus, vlaky blokující dopravu, volby

Falešní koledníci či vandalové zaměstnávali městské strážníky v prvních dnech nového roku. Velká sranda. Dokud se něco nestane... Vlaky z přístavu blokují dopravu, opravdu to nemá řešení? Hokejové derby navzdory prohře přineslo oslavu sportu. A i na Mělníku vyhrál Zeman.

Lidské dno

S nebývalou vlnou vandalismu se po přelomu roku potýká Mělník. Oblíbenou kratochvílí se stalo převracení kontejnerů na odpad a jejich ,,pouštění z kopce." Podobně je asi zábavné demolovat cizí majetek (trháním plotů, rozbíjení vývěsek a reklamních panelů) a rozbíjení vypitých lahví od alkoholu na ulicích či silnicích, či stavění laviček jako překážek do silnice.

Pro sebe jsou asi dotyční v tom okamžiku hrdinové. Pro nás, kdy tímto způsobem ukazují neúctu k majetku, bezpečí a zdravý jiných, jsou úplné lidské dno. Až rozjetý kontejner místo poničení parkujícího auta někoho porazí a vážně zraní, pak bude pozdě svého činu litovat.

Do úplně stejné kategorie lidí řadíme falešné tříkrálové koledníky, kteří byli přistiženi v centru Mělníka. ,,Koledníci" (Mělnickým deníkem popsaní jako tři děti s dospělou paní tmavé pleti) vstupovali do obchodů a restauračních zařízení a do nezapečetěné pokladničky vybírali od hostů peníze. Podvod, které je navíc také podvodem na potřebných, kterým je skutečná tříkrálová sbírka charity určena, snad budou díky pozorným občanům odhaleni a doufejme, že je pořádný flastr nemine.

Proč vlaky z přístavu blokují Mělník?

Kdo se po Mělníku pohybuje autem, jistě už tu situaci zažil. Z přístavu vyjede dlouhý vlak a zablokuje hned několik klíčových přejezdů a vytvoří se tak kritická dopravní situace. A zdaleka se to netýká pouze přejezdu u kotelny.

Lidem to vadí. A tak to občas přijdou říci i na zastupitelstvo. A odpovědí jim obvykle je zcela nedůležité prohlášení, že se nejedná o vlečku, ale normální trať, a že k tzv. šíbování dochází maximálně osmkrát za den. Prostě nic, než odbytí nepříjemného dotazu.

Řešení? Nebylo by možné, aby k posunům docházelo klidně vícekrát, ale s menší délkou vlaku, tak aby nezablokoval dopravu ve městě? Napadlo to někoho? Mělo by to na život města menší dopady? Jednal o tom někdo s přístavy?

(Odpověď je napadlo, jednal, ale nějak se na to časem zapomnělo…)

Fantastické představení

To, co zažili diváci na vyprodaném zimním stadionu při hokejové derby s Neratovicemi, byla naprostá oslava tohoto sportu. Našlapaný stadion, dva sportovně povzbuzující tábory musel být výborný zážitek nejen pro diváky, ale i pro s velkým nasazením bojující hráče. Co na tom, že domácí favorit v prodloužení hostujícím hráčům podlehl. V roce 2018 to byl dost možná vrchol sportu na Mělníku.

Volby prezidenta na Mělníku

Na ulicích města potkáte spousty lidí, každý máte své sousedy. Po prvním kole voleb už víme, že čtyři z každých deseti k volbám nešli. Ti kteří šli volili takto:

Miloš Zeman 3.117 hlasů (32,79%)

Jiří Drahoš 2.738 (28,80%)

Michal Horáček 1.178 (12,39%)

Marek Hilšer 928 (9,76%)

Pavel Fischer 848 (8,92%)

Mirek Topolánek 469 (4,93%)

Jiří Hynek 141 (1,48%)

Vratislav Kulhánek 50 (0,52%)

Petr Hannig 35 (0,36%)

Nashledanou za týden. Budeme psát třeba o tom, jak vypadá předvolební slib a realita. Bude to o bezplatné wifi.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. vandalové (Petr, 15.1.2018 14:42:32) Odpovědět

  Tak koukám, že vandalství nikoho netrápí. Nejde z toho udělat politické téma, tak se k tomu nikdo nevyjadřuje. U vlečky se debata snad teprve rozproudí. Možná už dnes na zastupitelstvu. Více vlaků zase znamená častější kolony, přestože kratší. Co je lepší se neodvážím tvrdit.
  Na Mělníku se pořád mluví a píše o vlečce(vím že škodí mnoha lidem kolem trati), ale nemenším problémem je i hlavní přejezd na Kokořínské. Tam se občas utvoří kolona, která zablokuje oba nové kruháky. Já za první dvě témata děkuji a přidám názor, že podle mne vandalství v našem městě je opravdu velkým problémem a je dobře se mu věnovat a s pochvalou derby nelze než souhlasit.

 2. dnes ma svatek Ctirad (Emerich Erdos, 16.1.2018 5:49:54) Odpovědět

  "to zas bude v alejich nablito"

 3. Ctirad (Fanda, 16.1.2018 11:12:03) Odpovědět

  Přeji Ctiradovi vše nejlepší a hlavně hodně zdraví ,především toho duševního :)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz