Vánoční nákupy v Dráždanech

Z Mělnicka dojedete autem do Drážďan za hodinu a čtvrt. Vyplatí se vyrazit do německého města na Vánoční nákupy i letos? Do kterých obchodních center míří lidé z Čech nejraději?

Kurz koruny k euru není pro nákupy v cizině momentálně výhodný a potvrdila nám to i cesta do Drážďan. Oblečení, které bylo donedávna výhodnější kupovat u stejných značek v Německu než v Čechách se již dovážet nevyplatí. Naopak - nevýhodný kurz eura způsobil, že u značek jako C&A, H&M nebo obvyklých prodejen obuvy je nákup zboží dražší, než v tuzemsku. Hledat tak musíte buď u značek, které jsou u nás málo zastoupeny, nebo v akčním zboží a outletech.

Mimo oblečení jsou potraviny druhým nejčastějším důvodem k nákupnímu výletu za hranice. Zde platí, že ceny nejobvyklejších potravin jsou obdobné jako v ČR. U sýrů, uzenin, ovoce a zeleniny však zpravidla dostanete za shodnou cenu kvalitnější zboží. Nezanedbatelná je také větší nabídka. A to nejen ve velkých centrech, ale i obchodech známých spotřebitelům z ČR jako Lidl, Penny apod.

Jaké obchody Češi v Dráždanech nejvíce navštěvují?

Na odlehlejší straně Drážďan se rozkládá zvenku nepříliš vzhledné, uvnitř ale standardní a rozlehlé nákupní centrum Elbe Park. Zde naleznete podobnou skladbu obchodů jako v OC Letňany. Na tomto místě je i velké prodejna nábytku Ikea, ani zde však nejsou cen výhodnější než v Čr. Webové stránky Elbeparku se seznamem obchodů a českým obsahem naleznete ZDE.

Hojně navštěvovaná jsou i další nákupní centra. Kaufpark, který leží příhodně blízko u dálnice nabízí obchody s oblečením, elektronikou a obdobu tuzemského Kauflandu. V sousedství se nachází velká prodejna nábytku, na venkovní terase probíhá stánkový prodej - zejména občerstvení. Informace o Kaufparku naleznete ZDE.

Nedaleko od Kaufparku směrem na město Heidenau a také pouze několik minut od sjezdu z dálnice se nachází nákupní centrum REAL. Jedná se především o stejnojmenný obchod s veškerým zbožím od potravin přes oblečení, sportovní potřeby, hračky, elektroniku, nábytek atd. Tento obchod nabízí každý měsíc zákazníkům z čech slevy na vybraný sortiment, část personálu umí komunikovat v češtině. Akční nabídky jsou každý týden dostupné ZDE.

Pro spojení nákupů s prohlídkou města je nejlepší vydat se do samého srdce Saské metropole. Nákupní ulice Prager Strasse je plná obchodů, včetně nejmodernějšího nákupního centra Altmark Galerie a zároveň se nachází v blízkosti nábřeží a nejznámnějších drážďanských památek včetně opery a Zwingeru. Pokud Vás zajímá značkové zboží za nízké ceny, přesně na druhé straně této ulice, než je labská promenáda, najdete outlet s oblečením, domácími potřebami a čokoládou.

Pozitivem je, že oproti minulému roku již většina obchodníků akceptuje české platební karty, debetní i kreditní. Přesto - samostatný výlet za nákupy není tak atraktivní jako v předchozích letech. Doporučujeme ho proto spojit s prohlídkou města (nebo Vánočních trhů na náměstí Altmark, které letos začínají 27. listopadu a končí Štedrým dnem).

PDF brožuru v češtině o Vánočních trzích a dalších zimních akcích v drážďanech stahujte ZDE.

Před výletem do Drážďan si zkontrolujte, zda neprobíhá nějaký zemský svátek (vyhledávejte "svátky v Sasku", seznam svátků např. ZDE).

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz