Vinobraní 2014 bez hudební scény?

Letošní vinobraní bylo pro město i návštěvníky velkým testem. O co lidé stojí? Je to svátek vína, aktrakce, nebo hudební festival? Poraženým se dle zájmu návštěvníků stal právě ten. Přečtěte si, jak vinobraní hodnotil starosta Ctirad Mikeš a manažer Radim Vajchr.

"Město Mělník se pokusilo letos pojmout vinobraní jiným způsobem, než bývalo doposud zvykem. Nebylo hudebním festivalem, ale především oslavou sběru vinné révy a že návštěvníci mohli v dostatečné míře a v příjemném prostředí zrekonstruovaného náměstí Míru ochutnávat burčák, který k tomuto období neodmyslitelně patří. Z těchto důvodů byla rozšířena neplacená zóna a zmenšena placená zóna. Ukázalo se, že tato myšlenka je nosná a že lidé skutečně netouží po festivalu, který mohou dle své hudební  chuti navštívit jindy a jinde, ale chtějí se bavit a  ochutnávat víno bez placení vstupného. Jediným problémem je ekonomická únosnost akce pro město - po vyhodnocení letošního ročníku budeme uvažovat o optimalizaci letošního systému," řekl o vinobraní mělnický starosta Ctirad Mikeš /ČSSD/.

Manažer vinobraní Radim Vajchr pak hodnotil letošní podobu slavností vína takto:

"Návštěvnost v placené zóně byla velmi špatná, v neplacené zóně výborná s velmi dobrými tržbami stánkařů (vstupné utratili lidé na stáncích a atrakcích). Ekonomicky je to samozřejmě problém pro město, výborné pro pouť a stánkaře. Máme jasný vzkaz od lidí, co od vinobraní očekávají. Konečně se bude moct udělat nějaké rozumné a věcně podložené řešení. Někdo tento radikální řez udělat musel. Řečeno jinak, jako návštěvník jsem musel být po letech spokojen. Jako ekonom ne. Vinobraní fungovalo i díky velmi dobré práci lidí, kteří se na něm podíleli, od městské policie, technických služeb, hasičů, státní policie, divadelníků, pořadatele historické scény, elektrikářů, cateringu,  MEKUCu, ochranky až po úředníky města. Všem za to patří dík." Dále Radim Vajchr připomněl, že program vznikal složitě a neodpovídal původnímu záměru. Původně měla být každý den jedna slavná kapela jako "trhák", ze záměru zůstaly jen páteční Wanastowi Vjecy. Do programu ovšem začali vstupovat návrhy a požadavky nejen členů komise, ale i dalších lidí. Ve svém pohledu se vyjádřil i k propagaci, kdy byl velmi nespokojen se ztvárněním kampaně, kterou většinově komise zvolila. Vzpomenul také problémy s programem, kdy díky podcenění dopravní situace některé kapely značně nestíhaly své časy vystoupení a organizátoři byli nuceni hodně improvizovat.

Podle našich informací z radnice překročila ztráta z vinobraní výrazně milion korun. Jednou z úvah, kterou se pak bude zastupitelstvo pro příští rok zabývat je zrušení hudební scény vinobraní (zachována by byla pouze menší scéna "vinného trhu"). Největší ztrátu totiž přinesla právě hudební část vinobraní, kdy někteří dodavatelé prý dokonce požadovali uhrazení větších částek, než jaké původně požadovali ve výběrových řízeních.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. vinobraní (reminius, 9.11.2013 19:21:50) Odpovědět

    jsem stánkař a ty nekřesťanské poplatky za prodejní místo zničíli přinejmenším mně a jak může někdo prodělat na organizováni takové akci,zřejmě malá domů.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz