Víte, kolik kg letáků skončí ve vaší schránce?

iSoutok se věnoval fenoménu letáků ve schránkách (článek zde) a na stejné téma uspořádal na blogu anketu. 52% čtenářů v hlasování uvedlo, že si letáky ze schránek prohlíží pravidelně, 30% občas. Pouze 18% letáky ve schránkách odmítá. Víte, kolik kilo letáků ročně skončí ve vaší schránce?

Jak jsme ve zmíněném článku uvedli, statistiky České pošty evidují nepatrně jiná čísla. 18% domácností odmítá letáky pouze v Kralupech, na Mělníku je to 14% a v Neratovicích necelých 12%.

V případě ankety i statistiky pošty se jedná o vysoký podíl lidí, kteří věnují reklamě ve schránkách pozornost. Ukazuje se, že tento reklamní formát není mrtvý a obchodní řetězce dobře vědí, proč na něj tolik sází. Nejdále je se svým systémem obchodní řetězec Kaufland, který si vybudoval vlastní distribuční síť.

15 kilo ročně do každé rodiny

Jak uvádí web www.tridime.info, dostane průměrná domácnost ročně do své schránky 15 kilogramů letáků. To znamená, že na Mělníku, v Neratovicích a Kralupech skončí ve schránkách ročně celkem přes 301 tun papíru!

Opravdu je potřebujete?

V zájmu ochrany přírody vás prosíme o zamyšlení - opravdu potřebujete papírovou podobu letáku? Všechny řetězce totiž nabízejí letáky na svých webových stránkách a můžete si je prohlížet online. Stejně tak existuje několik vyhledávačů akčních nabídek obchodníků - například www.kupi.cz nebo www.akcniceny.cz . Zvažte proto, prosím, zda i Vy svoji schránku neopatříte nápisem “Děkuji, REKLAMU NECHCI.”

zdroj: www.tridime.info, Česká Pošta

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz