Vlaky v Neratovicích lákají sebevrahy

Další tragédie se odehrála v Neratovicích. Neznámá žena se rozhodla skoncovat se životem skokem pod vlak. Je to jen několik týdnů, co strážníci Městské policie zabránili sebevraždě mladé dívky provedené stejným způsobem. A jen několik měsíců, co pod koly vlaku přišel z vlastní vůle o život student místního gymnázia. Sebevražd je méně, než za dob budování socialismu, jejich počet se ovšem zvyšuje.

Ke smutné události došlo v prostoru příjezdu k mostu přes Labe směrem od nádraží. Podle novinářů nejprve žena zavolala policii a oznámila jí úmysl spáchat sebevraždu. Kolem půl osmé ráno pak dnes svůj úmysl proměnila v čin. Totožnost ženy není zatím známa, doklady u sebe neměla. Věk ženy odhadli policisté na 50-60 let.

V posledních pěti letech se zvedl počet sebevražd v ČR o 20%. Podle psychologů jsou příčinou chybějící rodinné či materiální zázemí, ztráta zaměstnání, dluhy a narůstající pesimismus ve společnosti.

Nejvíce sebevražd páchali Češi v letech 1930 až 1935 (až 4000 ročně). Za doby II. světové války se statistiky nevedly. Další vrchol nastal po roce 1968 (kolem 2800 ročně). Po pádu komunistického režimu počet sebevražd prudce klesl z průměrných 2.200 sebevražd ročně až na 1.400 v roce 2007. Od té doby se počet sebevražd zase zvyšuje.

sebevraždy v ČR

Zdroj: CZSO, Blesk, Mělnický deník

Graf: CZSO (ČSÚ)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. obávám se... (Anna Spěváčková, 19.3.2014 22:25:06) Odpovědět

    Na rozdíl od první republiky je dnes mnohem více možností jak spáchat sebevraždu, aby vypadala jako nešťastná náhoda. Co třeba havárie na silnici? Nejsou to mnohdy zakuklené sebevraždy?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz