VM kupuje Nemocnici Mělník, v Neratovicích mají problém

Před více než týdnem jsme jako první přinesli informaci, že novým vlastníkem mělnické nemocnice se v blízkých dnech stane provozovatel Městské nemocnice v Neratovicích Vamed Meditera. Jiný zdroj nám tuto věc nejen potvrdil, ale přidal i podrobnosti o ceně a důvodech, proč se prodej upekl poměrně rychle. Důvodem je úvěr splatný do konce roku.

S Kooperativou, která je současným vlastníkem nemocnice, jednalo údajně více zájemců, spíše se ale jednalo pouze o dotazování. Vážným zájemcem byla od začátku pouze Vamed Meditera, která již v České republice provozuje nemocnici v Neratovicích, Tanvaldu, Sedlčanech a Mostišti. kromě nemocnic provozuje další čtyři zdravotnická zařízení, nejznámější z nich je Rehabilitační klinika Malvazinky.

Cena, za kterou Vamed Meditera Nemocnici Mělník od Kooperativy kupuje je údajně 50 milionů korun. Je to tedy cena méně než poloviční, ve srovnání s cenou, kterou Kooperativa zaplatila Středočeskému kraji v rámci privatizace. K ceně je ovšem nutné připočíst kontokorentní úvěr, který je splatný do konce roku 2013 a jehož výše údajně dosahuje 118 milionů korun.

Pro Mělník je určitě škoda, že Kooperativa odchází. Dobrou zprávou je, že novým vlastníkem je firma, která zdravotnická zařízení provozuje a Mělník tak má jistotu, že zdravotní péče ve městě bude zachována. Notné vrásky ovšem tato transakce může vyvolat v Neratovicích. Vamed Meditera měla původní záměr odkoupit budovu, kterou dosud od města pronajímá. Neratovická opozice v zastupitelstvu (ČSSD) i mimo něj (SZ) zamezila s Vamed Mediterou jakkoliv jednat, ta tedy nyní koupila areál nemocnice na Mělníku. Co se nyní bude dít s 12 kilometrů vzdálenou nemocnicí v Neratovicích je otázka. Bude Vamed Meditera provozovat dvě blízké porodnice? Bude zachována chirurgická a ambulantní péče? Bude se v Neratovicích nadále operovat, nebo zde bude probíhat pouze následná péče? Odejde Vamed Meditera z Neratovic úplně a zůstane neratovická nemocnice prázdná? To jsou otázky, kterým se i my budeme dále věnovat.

Přečtěte si také: 

Bude mít mělnická nemocnice nového vlastníka?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Upřesnění (Tom, 1.10.2013 13:31:26) Odpovědět

  Dobrý den,
  můžete prosím upřesnit ..." i mimo něj (SZ) zamezila s Vamed Mediterou jakkoliv jednat ..."
  Děkuji.

 2. Upřesnění (Tomáš Mailna, 1.10.2013 13:42:51) Odpovědět

  Dobrý den, ano, jistě. SZ není zastoupena v neratovickém zastupitelstvu, staví se ale do opoziční role.

  Proto opozice v zastupitelstvu i mimo něj.

 3. Omlouvám se... (Tom, 1.10.2013 14:04:46) Odpovědět

  ... ale pořád tomu nerozumím. Jakým způsobem je možné zablokovat jednání, pokud nějaká strana, či hnutí ( v tomto případě SZ) není v zastupitelstvu?

 4. odpověď (Tomáš Malina - iSoutok, 1.10.2013 14:29:50) Odpovědět

  Podle našich informací se někteří zastupitelé nechali ovlivnit články publikovanými místní aktivistkou, členkou SZ. A to jak na iSoutoku ( http://www.isoutok.cz/inpage/mit-ci-nemit-tot-otazka-o-prodeji-nemocnice-v-neratovicich/ ) tak na stránkách Neratky.cz .
  Tzn. SZ se informační kampaní své členky podílela na zamezení jednání s Vamed Mediterou.

 5. Děkuji (Tom, 3.10.2013 10:04:25) Odpovědět

  Děkuji za odpověď. Jestli je pravda co jste napsali( a já si myslím že ano), tak tzv. aktivistka paní Spěváčková, je asi šedá eminence neratovické radnice a ovlivňuje dění v Neratovicích víc než je zdrávo. A dle mého názoru negativně. Kritizovala a neustále kritizuje všechny hlavní "porevoluční" představitele na radnici a jediný, kdo byl schopný starosta ( tehdy předseda) byl pan Čermák. Pozor! Jeho nekritizuji. Jí ale primárně nejde o blaho Neratovic, ale o vlastní zviditelnění. Přitom sama nechce být vyšší představitel města ( radní, starostka) a raději se vymlouvá na špatný volební zákon. Moc dobře totiž ví, že dělat starostu není žádný med a tak raději chodí po Neratovicích a pak honem na svoje stránky, aby ukojila svoji touhu. Jestli píše pod svým jménem, nebo pod jiným ( Zdeněk, IPI, Amundsen) není podstatný. Hlavně, aby to radnici nandala.
  Ještě jednou děkuji za informaci.

 6. Odpověď (Tomáš Malina - iSoutok, 3.10.2013 10:24:53) Odpovědět

  Není za co děkovat. Já si netroufám paní Spěváčkovou soudit, vlastně ji ani neznám. Na jednu stranu je obdivuhodné, jakou energii své činnosti věnuje. Na druhou stranu je často velmi sporné, zda je tato energie vynaložena účelně a ku prospěchu města. To, že skrze své stránky a své veřejné působení ovlivňuje rozhodování části zastupitelů v Neratovicích je zjevné. Ikdyž to dotyční zastupitelé otevřeně nepřiznají. Přitom nevím, proč by se za to měli stydět. Nechat ovlivnit svůj názor někým jiným není nic hanebného.

  Paní Spěváčkové je dvacítku let v Neratovicích politicky aktivní a na jejím vidění světa to očividně zanechalo stopy. Nakonec s tím jsem se setkal i já, který byl terčem jejích mailů s podezřívavými dotazy. Ale uvidíme, jak bude za dvacet let vypadat tento blog :-). Třeba už bude jen o tom, co se kde dá sehnat v akci a kde je nejlepší vybírat popelnice. Nikdy nevíme, co život komu přinese.
  Mějte krásný den!

 7. keci v kleci!!! (Michaela, 4.10.2013 9:31:51) Odpovědět

  Tak takové bláboly může napsat jen chorý jedinec s radniční apatií k této paní.Jistě cílený záměr.Ano,paní Spěváčková si dovolila na svých stránkách věcně a objektivně poukazovat a tudíž i kritizovat na nedostatky radnice.Vůbec tam není v tom klimatu ze zjištných důvodů vítána.Nejdříve jí zbavili funkce v komisi živ.prostředí-měla náměty,znala,věděla,byla ochotná pracovat pro občany a to se nemohlo nechat eminenci líbit.Takže vůbec nevím,když všude před ní zavírají dveře,vyštípali jí a znemožnili jak najednou může ovlivnit dění a rozhodování????!To je trošku na hlavu,nemyslíte???!Je před volbami a tak jsou jisté masáže,lži,špína a polopravdy součástí předvolebního tijátru.S neratovickou radnicí není spokojeno plno občanů a nikde se jim nedostává prostoru to nějak sdělit.

 8. Pro Michaelu (Tomáš Malina - iSoutok, 4.10.2013 12:48:40) Odpovědět

  Dobrý den Michaelo,
  děkuji Vám za Váš názor. Jako demokrat zastávám názor, že spokojenost nebo nespokojenost s konkrétními lidmi (ať těmi na radnici, nebo těmi, kteří se věnují například kritice radnice a v zastupitelstvu aktuálně nepůsobí) mají lidé možnost vyjádřit svým hlasem při volbách. Lepší nástroj výzkumu mínění občanů neznám.
  Na tomto blogu mají občané možnost se vyjádřit svobodně k libovolnému tématu. Proto jsem za Váš názor rád.
  Krásný pátek!

 9. :) (honza, 4.10.2013 13:50:15) Odpovědět

  Pani michaelo.nebo spis mam pouzit vase regulerni jmeno anna spevackova?:) to ze si na svem webu vytvarite jine jmena aby jste si mohla komentovat sve vlastni vyplody je vskutku usmevne. To ze mazete prispevky ktere se vam nehodi.nebo dokonce i dokazuji ze lzete uz je na povazenou. A to ze mate tu drzost to nazyvat nezavyslim webem obcanu.to uz je smutne...

 10. honzo (Jan, 4.10.2013 14:37:44) Odpovědět

  Nauč se gramatiku,dost to tahá za vlasy a pak se vyjadřuj.Tvůj příspěvek beztak nemá žádnou vážnost brepto.

 11. :-) (Tomáš Malina - iSoutok, 4.10.2013 15:02:28) Odpovědět

  A to jsme přinesli pouze informaci o prodeji mělnické nemocnice a možných problémech, které v Neratovicích mohou vzniknout, když vamed své připravené peníze investoval jinde.... :-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz