Volby daleko, ale v Neratovicích to žije

Není tomu ještě ani rok, co voliči kteří přišli k volbám rozhodli o složení zastupitelstev. Do voleb daleko. Jenže v Neratovicích to politicky žije. Ne v úplně dobrém slova smyslu. 

Poté, co ,,nové pořádky” přinesl do zastupitelstva (i do ČSSD) Pavel Šanda, pustil se do politického boje zpravodajský portál mojenera.cz články o tom, že starostka Mrzílková chce rozdělit Společenský dům a část prodat církvi (ZDE a ZDE). V zapálení autoři poněkud pozapomněli, že jednání zastupitelstva se řídí pravidly. A ta pravidla celkem strikně vymezují manévrovací prostor v případě, že někdo požádá město o odprodej majetku. A vzhledem k tomu, že o odprodeji majetku musí VŽDY rozhodnout zastupitelstvo, musí do něj materiál doputovat. A zatímco autoři textů na mojenera.cz už nazývají věc ,,kauzou”, starostka se na Facebooku brání: ,, …tvrzení týkající se mé osoby je lživé. Anonymní autor můj názor nezná a jeho článek považuji za ubohý způsob "politického boje". O této žádosti církve může rozhodnout pouze zastupitelstvo a proto mu byla předložena. Osobně prodejej části budovy považuji za nevhodnel řešení a proti pomluvě zvažují právní kroky.” 

Domníváme se, že chyba se stala částečně na obou stranách. Autoři měli volit jiná slova, případně měli dát starostce prostor k vyjádření. A starostka mohla místo písmenek o pomluvě a právních krocích napsat svou reakci a požádat redakci o zveřejnění.

Každopádně doufejme, že spor dopadne smírem. Nebo alespoň mírem. Mojenera.cz jsou nadějným projektem za kterým nestojí žádný pošahaný extrémista. A čím více informačních zdrojů občané budou mít, tím kvalifikovanější může být jejich rozhodování. A poučit se může i vedení města a materiály do zastupitelstva předkládat s doprovodným textem, ve kterém může být zdůvodnění a doporučení. Ikdyž - nestala by se pak zase doporučení k hlasování terčem kritiky ze strany neratky.cz? Práce starostů prostě není med, ale často spíš pořádně hořký čaj.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. kritiky (Anna Spěváčková, 13.9.2015 7:26:42) Odpovědět

  Terčem kritiky se může stát v demokratickém státě každé rozhodnutí samosprávných orgánů, to je právo každého občana. Právní kroky starostky Mrzílkové mě dostaly, za co, proboha? Za pomluvu? Jakou? Vždyť již několik soudů rozhodlo, že veřejný činitel musí snést vyšší míru kritiky třeba i urážlivé či zesměšňující než obyčejný občan! Nikdo nikoho nenutí, aby byl zastupitel či dokonce starosta. Je tam dobrovolně, bere za to velmi, velmi slušný plat a zatím nevím o tom, že by nesl právní zodpovědnost za svá rozhodnutí. Žádný horký čaj, naopak, mnoho benefitů a žádné oběti. Pokud to dělá tak jako starostka Mrzílková. Tak co paní starostko, bude v pořadí mé již páté trestní oznámení? Zmínka o tom, že starostka chtěla "protlačit" projednání žádosti ŘSD potichu, je pravdivé, v červenci se dostavil na radu farář Kováč a v zápise z rady není ani ťuk o tom, co se za zavřenými dveřmi projednalo a dohodlo. Tajemný hrad v Karpatech je proti naší radnici nudný a totálně přehledný. Ještě o tom něco napíšu, ale časem, mám jiné povinnosti.

 2. starostka (x, 13.9.2015 13:35:20) Odpovědět

  Starostka by 1-2 známé pošahané extremisty/potížisty měla ignorovat a hl. mohla, lidi nejsou blbí, názor si udělají. Jak píšete, stačí pár vět, nemusí se z toho dělat aféra. Titulů Neratovice(nějak) je na FB víc (bez autorů), už i 2 tištěné (s autory), problém ve městě je asi hlubší, než se zdá, soudě jen podle množství vydavatelů, kteří se nedomluví ani mezi sebou. Nebo možná ne problém, ale binec. A vedení radnice chybí profesionalita at tak či tak.

 3. ? (Kovář, 14.9.2015 11:24:31) Odpovědět

  Pavel Šanda, pustil se do politického boje zpravodajský portál mojenera.cz? Jste si tím jistí?

 4. ŘSD? (Neználek, 14.9.2015 11:39:41) Odpovědět

  O co žádá v Neratovicích ŘSD? To je zas nějaká nová affaira na obzoru? Nebo paní A.S. plete zkratky?

 5. ale no tak.... (Anna Spěváčková, 14.9.2015 15:30:13) Odpovědět

  Vy jste se asi nikdy nespletli, zázraci....To máte jedno, jestli se jedná o ŘSD, ČKD, ŘKFN nebo PVC či OPBH. Faktem zůstává, že starostka Mrzílková a spol. chtějí bez našeho souhlasu prodat náš společný majetek, místo aby se o něj starali s péčí dobrého hospodáře. Jak se prodá, už nikdy nám nebude patřit a církev ho může prodávat či směňovat a my už to neovlivníme. To je snad jasné.

 6. ? (Neználek, 15.9.2015 8:27:31) Odpovědět

  Proč to množné číslo? A ano, v životě jsem se již spletl. Třeba když jsem vás volil.
  Neználek.

 7. Neratovice (Anonym, 15.9.2015 15:41:56) Odpovědět

  Je pro mě zábavou sledovat, co všechno se ve městě pravidelně nepovede, nebo se udělá tak trochu špatně a nelogicky..nebo se hned vyhrožuje právními kroky. Vždycky si říkám, že mě tu v tomto směru už nic nedovede překvapit. Ale ono ejhle.
  Jen připomenu, že poslední volební účast byla v Neratovicích okolo 30% (2. nejnižší hned po Všetatech, pokud se nemýlím). Vedení, které z těchto voleb vzešlo má tak opravdu "velmi silný mandát".

 8. zřejmě (Pavel Šanda, 20.9.2015 9:30:05) Odpovědět

  V zásadě iSoutok píše, že v důsledku nových pořádků, které jsem údajně zavedl, server, o jehož existenci jsem se dozvěděl teprve nedávno, se pustil do politického boje tím, že tvrdí, že celou akci prodej/pronájem půlky Společenského domu vymyslela starostka města.
  To opravdu dává smysl. :)

 9. pro Pavel Šanda (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 20.9.2015 20:39:53) Odpovědět

  Ne, to netvrdíme, ikdyž chápu, že jsme se mohli vyjádřit přesněji a s vysokou mírou sebestředných genů text může vyznít tímto způsobem.

 10. politika... spíš pletichaření, nebo apatie (Iva, 24.9.2015 10:56:45) Odpovědět

  Vždyť ve městě už žádná politická strana není nebo nefunguje, vč, zmiňované čssd, poslední zápis této strany na webu je z r.2014, od té doby neudělala čssd nic, ani akci , ani vyjádření se k čemukoli ve městě. Za topku tu je jeden, ten se ke své partají hlásí a vyjadřuje se, pan Kocourek-TOP a ODS taky jeden, Hrodek, ale ten už není také vidět. Zbytek jsou hnutí Neratak Nerajinak a nezávislí. Za koho vystupuje všudypřítomný zmiňovaný místopředseda čssd Šanda je nejasné, ale píše a koná pouze pod hlavičkou takyhnutí Aktivita, nikoli za čssd, tak se spíš zdá, že žádné nové pořádky do strany nezavedl a celá strana jde ve městě ke dnu.
  Možná by pomohlo, aby zastupitelé, pokud je pravda, že s nimi vedení města nekomunikuje a nedává jim včas podklady, svoji práci oficiálně pozastavili.. Tím, že vytvářejí zdání normality=zasedání, si jen poškozují jméno a důvěru voličů, jakoby nestačilo, že k volbám přišla třetina lidí, tzn. většina obyvatel už propadla apatii, že jejich zástupci něco zmohou.
  To, že se pan Kroužecký vyjadřuje za svoje hnutí Neratovice...nějak, je myslím jen dobře, ono jít s kůží na trh za svoji stranu/hnutí není nikdy příjemné (netýká se grafomana straníka demokratů a předsedy Aktivity Šandy), ale voliči tak mohou vědět, koho-jakou stranu či hnutí si zvolit, co pro ně kdo dělá během volebního období.

 11. ? (M.N., 26.9.2015 12:15:06) Odpovědět

  Iva: "zmiňované čssd, poslední zápis této strany na webu je z r.2014, od té doby neudělala čssd nic, ani akci , ani vyjádření se k čemukoli ve městě"

  Všichni tři zastupitelé ČSSD hlasovali proti změně územního plánu č. 3. Jeden z nich, Pavel Šanda, shrnuje své důvody, proč takto hlasoval.

  http://www.neratoviny.cz/setkani-se-zastupiteli-opozicni-cssd-dnes-od-1800-pred-spolecenskym-domem/

 12. aha (pro M.N, 26.9.2015 22:03:26) Odpovědět

  já se dívala na....
  http://cssd-neratovice.cz/

  četla jsem o SD
  http://neratovice-jinak.webnode.cz/
  a napadlo mě kliknout i na čssd co oni na to

  Neratoviny přiznám se nečtu.

 13. Ano (M.N., 27.9.2015 19:20:00) Odpovědět

  Pro Ivu: Máte pravdu, své stránky, jak se zdá, poněkud zanedbávají. Měli by se jakožto opozice více snažit.

 14. nezlobte se (Pavel Šanda, 26.10.2015 8:26:46) Odpovědět

  Nezlobte se na mě, ale to, že jste napsali nesmyslnou větu, žádný vágní odkaz na moje údajné geny nezmění.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz