Vše na prodej. Prezident nepřijel. Kohák a revitalizace.

O tom, jak se na Mělníku kvůli penězům prodá vše. I hájení lidských práv. O tom, že prezident Miloš Zeman Mělník nenavštívil a starosta to svébytně komentoval. A jeden povedený rozhovor.

Lidská práva hájíme (až do prvního zachrastění zlaťáků)

Zachrasti před vedením města penězi a prodají cokoliv, včetně svých morálníc postojů. Příklad?

V březnu už několik let vyvěšuje radnice Tibetskou vlajku. Letos to starosta Ctirad Mikeš komentoval pro Mělnický deník slovy: ,,Vyvěšením tibetské vlajky dáváme jasně najevo, že právo tibetského národa na sebeurčení je nezcizitelné. Násilným připojením Tibetu k Číně došlo k devastaci tradiční kultury této horské země.”

Uběhne ani ne půl roku a starosta se rozplývá nad tím, jak se bude na mělnickém ledě připravovat Čínský hokejový výběr pro olympiádu v roce 2022 v Pekingu.

A tak opět Ctirad Mikeš, opět v Mělnickém deníku mluví o tom, jak je pro Číňany volba Mělníka logická, jak se ubytují v Campu (majetek města), kde si zřídí školské zařízení a dovezou si i vlastní kuchaře. A vydělá na tom mělnický hokej, protože si Číňané zaplatí pronájem stadionu na dopolední a brzké odpolední hodiny (mimochodem, kam tedy budou chodit bruslit mělnické školy?)

A aby se utlačitelům Tibetu na Mělníku líbilo, tak se urychlí rekonstrukce šaten za jeden a půl milionu.

Věc má jeden drobný háček. Podle presidenta měnického hokeje vlastně zatím není vůbec jasné, jestli si Číňané Mělník skutečně vyberou :-)

Podporou čínského hokeje pak dává vedení města jasně najevo, že vše na Mělníku je na prodej. I morální postoje v oblasti lidských práv. Vždyť jak jinak interpretova, že během pár týdnů se zvládne vyvěsit Tibetská vlajka, nadšeně vítat hokejisty z Číny a slavnostně pojmenovat opravený most po příteli dalajlamy? Takže páni radní, příště tu Tibetskou vlajku nechte pěkně v šuplíku a o lidských právech taktně mlčte.

Články zde a zde

Prezident se Mělníku vyhnul

Jsou pouze čtyři okresní města, které prezident Miloš Zeman během svého prezidentování nenavštívil, a kromě Jičína, Mladé Boleslavi, A Českého Krumlova je to i Mělník.

Přitom je to velká škoda. Mohl mít už navždy během vinobraní v průvodu svoji podobiznu… První občany zvolený prezident by si toto čestné místo mezi ostatními velikány zasloužil. Nebo ne? :-)

Pro Lidové noviny, které informaci zveřejnily, ji komentoval starosta Ctirad Mikeš slovy: ,,Ne, že bych na tím plakal, to vůbec ne,” říká starosta okresního města. Bere to jako výhodu a je rád, že není na krajském úřadě tak oblíbený, aby ho chtěli prezidentovi ukazovat.” Zda tou oblibou starosta myslel sebe, nebo město Mělník, těžko soudit...

Článek Lidových novin zde.

Povedený rozhovor

Rozhovor, který by mohl aspirovat na některou z novinářských cen, zveřejnilo Mělnicko. Redaktor(ka) zpovídal(a) herce Koháka:

,,- Už jste někdy točil na Mělníku?

- Ano, byl jsem tu, točil jsem tu reklamu na slovenský Eurotel asi před 15 lety.

- Od té doby zde proběhla povedená revitalizace, to se Vám tu musí líbit.

- Já ani nevím, mně je to nějak jedno. Ale kamarád tady má hospodu.

- Která to je?

- Nevím. Ale kouká na soutok těch dvou řek.

- Snímek Pepa půjde tedy předpokládám do českých kin.

- Já předpokládám, že do českých, a pak rovnou po celém světě.

Uznejte, že to je rozhovor hodný minimálně učebnic žurnalistiky. Celý si jej můžete přečíst zde.

A tak za týden třeba zase něco o balisetech.

/1.10.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz