Vydělávejte na kávě nebo na obchodu s měnami

O zbohatnutí při obchodování s komoditami nebo s měnami kolují různé legendy. Podívali jsme se, jak tyto obchody fungují.

Obchodování s komoditami

Kdo chce vydělávat peníze obchodem s komoditami, musí umět dobře předpovídat vývoj cen. Na rozdíl od obchodu s akciemi vás nemusí zajímat, jak si ekonomicky stojí daná firma. Zajímá vás komodita na trhu jako celek. Jaké komodity se obchodují? Komodity se dají rozdělit do čtyřech skupin – energie, kovy, zemědělské produkty a maso + dobytek. Mezi energie patří například ropa, zemní plyn nebo uran, z kovů se obchoduje například zlato a měď, ze zemědělských produktů třeba kukuřice, kakao, káva, u masa a dobytku se jedná o vepřové maso, telata a podobně. Cílem je nakupovat obchodní podíly na komoditách ve chvíli, kdy se prodávají za cenu která je nižší, než jaká bude podle vašich předpokladů v budoucnosti. A za tuto vyšší cenu je poté prodat. Více o obchodování s komoditami se dovíte na tomto odkaze.

Káva jako vášeň

Když jsme zmínili kávu jako jednu z obchodovatelných komodit, uděláme malou kávovou odbočku. Káva je nejen oblíbený stimulant, každodenní návyk. Pro některé lidi je káva podobnou vášní, jako pro vinaře víno. Podobně jako jsou různé odrůdy vína, existují různé odrůdy kávovníků. Také příprava kávy je možná různými způsoby, které pocházejí z různých míst světa. O kávě si určitě přečtěte více.

Výdělek z obchodu s měnami

Obchodování s cizími měnami se nazývá jako Forex. V principu se jedná o snahu vydělat na směně měn a výdělek pochází ze změny směnných kurzů. Důležitý je správný odhad podobně jako u komodit. Dobrý je aktuální příklad, kdy díky zásahu České národní banky v neprospěch koruny každý, kdo měl nakoupenou zahraniční měnu, aniž by musel čekat na zúročení, jako u bankovních vkladů. Výhodou investování do měn je jejich likvidita. Zatímco u akcií, obligací, cenných papírů vždy chvíli trvá, než dojde k jejich zpeněžení, u obchodu s měnami jste stále vlastníkem peněz. Ceny měn jsou ovlivňovány především silou ekonomik, inflací a úrokovými sazbami. Nejčastěji obchodovanou měnou je americký dolar, v závěsu za ním je euro, britská libra, japonský jen, kanadský dolar a švýcarský frank. Oproti akciovým trhům se s měnami obchoduje 24 hodin denně po pět dní v týdnu. Tip na závěr: informace o obchodování najdete i na webu suprfinance.cz


end is near

Kontakt

iSoutok.cz