Weby politiků – dělají si z nás prd..?

Internet je bezesporu velmi přívětivé komunikační médium. Je levné na něj informace ukládat, dostat se k nim je uživatelsky přívětivé. Politici kladou komunikaci s voliči vždy na přední místa svých slibů, když jsou volební kampaně v plném proudu. V jakém stavu jsou webové stránky senátorky, poslance a náměstka hejtmana, kteří jsou zvoleni z Mělnického obvodu nyní, když žádná kampaň neběží? Oznámkovali jsme naše politiky jako ve škole.

Senátorka Veronika Vrecionová /ODS/ - známka 3

Web senátorky se nachází na nelogické adrese www.veronika2010.cz . Od volební kampaně byl dostatek času umístit je na nějakou obvyklejší. Přes vyhledavače ale není problém se na ni dostat. Stránky jsou pravidelně aktualizované, dočteme se o návštěvě senátorky ve Spolaně, na kulturních a společenských akcích v regionu, chybí ale informace o politické práci senátorky – jaké zákony projednává, jaké dává návrhy apod. Kontakt je dohledatelný, odkazuje ale zřejmě na kancelář ODS, nikoliv přímo na senátorku. Nicméně nejlepší web, jednooký mezi slepými králem…

Poslanec Petr Holeček /TOP09 STAN/ - známka 5

Petr Holeček, kralupský starosta, krajský zastupitel a od podzimu loňského roku také poslanec nás překvapil. Žádný vlastní web ani při tolika politických funkcích nemá. Dohledat můžete pouze jeho stránku na webu TOP09, kde je ovšem pouze jeho životopis, kontakt chybí. Stejné to je na stránce o něm na webu starostů a nezávislých. Zde je na něj alespoň e-mail na Městský úřad v Kralupech. Na stránkách Poslanecké sněmovny pak rovněž chybí přímý kontakt na poslance – najdete zde alespoň telefon do Poslanecké sněmovny.

Náměstek hejtmana Milan Němec /ČSSD/ - známka 4

Milan Němec je spolu s mělnickým starostou Mikešem velmi perspektivním typem moderního levicového politika, který má schopnost oslovit i středové voliče. Jenže stojí o to? Podle jeho webové prezentace nikoliv. Na www.milannemec.cz totiž najdete poslední příspěvek z data 12.9.2012. Je náhoda, že články se objevovaly pouze před volbami do kraje? Odpověď je jednoduchá… K dobru dáváme, že zde nechybí mobilní telefon (zda je přímo na Milana Němce, nebo zda na asistentku jsme nezjišťovali) a mailová adresa.

Upřímně jsme weby našich politků z Mělnicka dlouho nehledaly. Dokážeme žít bez informací, kde na jaké akci si naše senátorka nebo náměstek „dali do sosáčku“. Nemožnost dohledat přehled o politické činnosti našich představitelů nás ale dosti zarazila. Jediné prezentace, kterou můžeme hodnotit alespoň „dobře“ je prezentace senátorky, absence osobního webu Petra Holečka nás hodně zaskočila, neaktuálnost webu Milana Němce nemile překvapila. Nicméně těšte se, chystáme vrcholným představitelům z Mělnicka takový testík ; - ).

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz