Zastupitelstvo je někdy P.R.D.E.L.

Pamatujete si ten časopis PRavá DEmokratická Legrace? Nevím, zda ještě vychází, ale jeho název se perfektně hodí na poslední neratovické zastupitelstvo. Kromě vážných bodů to totiž byla i pravá demokratická legrace. Uznejte - když se na zastupitelstvu řeší, kdo má jaké zkušenosti s psychiatrickou léčebnou, jak moc je zachcaná kolárna, o tom, zda má město provozovat nevěstinec, létající ryby, o tom, zda bůh je či není nebo pobyt kalouse ušatého…. 

Přinášíme nejlepší perly ze zápisu:

Vystoupení občanky: ,,… Dále poukázala na špatnou úroveň kolárny u nádraží. V této souvislosti poukázala na to, že zde měla návštěvu, která se zděsila, když viděla s prominutím tmavý, zachcaný, smradlavý kout, který je určen k tomu, aby tam občané odkládaly svá kola, toto je katastrofální. ….. Dále hovořila, že když se do města nastěhovala v roce 1970, na cestách bylo mnoho žížal, dnes tam již nejsou… ”

Vystoupení občana: ,,…hovořil o tom, že se mu říká Spěváčková v kalhotách. (omylem řekl v sukních)… sdělil, že málokdo zná tak důvěrně psychiatrickou léčebnu tak, jako on.

Diskuze zastupitelů: ,,p. Kubias uvedl, že např. kdo chce kouřit, pít, hrát, tak to bude dělat i nadále. Návrh nechat jednu hernu, která by byla v provozu non-stop.

Ing. Kocourek otázka zda je správné, že se na tom bude podílet tato samospráva. Nebo zda chce, aby se provozoval jeden veřejný nevěstinec.

Vystoupení občanky: ,,Občanka byla upozorněna předsedající, aby hovořila k předloženému materiálu k prodeji. Občanka jí okřikla s tím, že předsedající jí nemůže říkat to, co má na mysli, to ví jenom ona sama. Dále občanka poučila předsedající, že jí nemůže napomínat v tom směru, že se má občanka držet představ předsedající. Znovu zopakovala, že rada města povolila vodní lyžování za motorovým člunem. To znamená ohrožení nejen koupajících, rekreantů, smrad, hluk, ryby, které lítají ve vzduchu, v lokalitě je chráněná potápka roháč. “

Občanka: ,,My obětujeme pro malou skupinu lidí, protože většina lidí je bezvěrců a ta část katolíků, kteří tu jsou, tak jsou takoví formální katolíci na to, aby se vykácela zeleň, která bude vzácná. Žádá zastupitele o odložení projednání tohoto materiálu. Ať se provede biologický výzkum lesíka, co tam žije, poukázala na kalouse ušatého, což je malá sůvička. To jsou živočichové, kteří ztratili svůj biotop, kvůli kostelu, kvůli bohu, který možná je, možná není, my to nevíme.

Odpověď vedoucího odboru: ,,vystoupil s tím, že se zařekl, že nebude na to reagovat, ale to nejde….. Kalous ušatý může vegetovat i v podkroví kostela.

zdroj: zápis ze zasedání - Zastupitelstvo města Neratovice (18.9.2014)

pozn. red.: Citací ze zápisu nechceme zlehčovat případné reálné problémy, na které citovaní upozornili. Pouze se chceme podělit o to, čemu jsme se v zápise, tak jak je napsaný, zasmáli.

Jo a k tomu bohu si půjčíme z jednoho filmu:

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Občanka jsem byla já (Anna Spěváčková, 25.9.2014 11:38:18) Odpovědět

  Tak abychom nezůstali u anonymů, pak občanka, která poukazovala na katastrofální úroveň stání pro kola u nádraží jsem byla já. Prochcaný kout je skutečností, račte se tam jít podívat. Ovšem neřekla jsem: "aby tam občané odkládaly svá kola", nýbrž "odkládali", jak nařizuje český pravopis. To tvrdé y je zřejmě výsledek úrovně zapisovatelky. Pokud se týká žížal, pak to byl výsledek pozorování, čili jedné z vědeckých metod, jak prokázat, že travnaté plochy v Neratovicích jsou katastrofálně udusané sekačkami a stavebními mechanizmy, jsou absolutně nepropustné, takže přispívají ke vzniku povodní. Pište v souvislostech, jinak si můžeme myslet, že vaše dělání si prdele je účelové. Občanka č. 2 jsem byla také já, zlobila jsem se, že zastupitelé jsou ochotni povolit lyžování na pískovně za motorovým člunem v Mlékojedech (a také že ho povolili!) a neuvědomují si, jaké následky bude jejich rozhodnutí mít. Vy jste nikdy neviděl létat rybky ve vlnách vytvořených vodními lyžemi? To ovšem máte mezery v pozorování. Pokud se týká připomínky vedoucího odboru správy majetku Koníčka, že kalous ušatý může vegetovat v podkroví kostela, pak mohu pouze konstatovat, že pan vedoucí kváká blbosti, aby se zavděčil svým nadřízeným. A vám se divím, že nemáte nic jiného, důležitějšího na psaní. Třeba jak zavřela Městská nemocnice v Neratovicích chirurgickou pohotovost. Nakonec vás na Mělníku to možná čeká také, máte stejného provozovatele.

 2. odpověď máte v textu - viz (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 25.9.2014 11:44:36) Odpovědět

  pozn. red.: Citací ze zápisu nechceme zlehčovat případné reálné problémy, na které citovaní upozornili. Pouze se chceme podělit o to, čemu jsme se v zápise, tak jak je napsaný, zasmáli.

 3. tak tohle (občan Nera, 25.9.2014 12:45:27) Odpovědět

  by nevymyslel ani Forman. Mám návrh: video záznamy z jednání zastupitelstva na YouTube a město má po problémech s rozpočtem, bude přebytek!

 4. on line video? (Anna Spěváčková, 25.9.2014 13:02:37) Odpovědět

  Město se přenosům ze zasedání i záznamům na webu brání jak čert kříži. Vyšlo by totiž najevo, co se tam ve skutečnosti děje.

 5. Ignác (Aneta, 25.9.2014 20:39:16) Odpovědět

  ano..vyšlo by najevo, jak pokřikujete "ted mlč" atd..známe známe...tak do toho prochcaného rohu kola nedávejte a jezděte vozem...jo aha vy nevlastníte...:-)

 6. video (Bára Tes., 27.9.2014 15:25:57) Odpovědět

  Jediný, kdo na zastupitelstvu dělá něco, kvůli čemu není vhodné video zavádět, je "občanka AS". I když možná právě kvůli ní by to za to stálo, když náhodou na zastupitelstvu není, je to celkem nuda. :D


end is near

Kontakt

iSoutok.cz