Zastupitelstvo ve zkratce. Nepsalo se nám to sladce.

Poslední zastupitelstvo bylo, hledáme správné slovo... Trochu se hodí slovo zajímavé, příznačné, někteří by se nebránili slovům jako skandální, strašlivé apod. Určitě znáte přísloví: ,,Přišel, viděl, zvítězil." Občan sledující listopadové zastupitelstvo si může říkat: ,,Neřeknu, nevím, není to má kompetence."

Rozhodli jsem se Vás tentokrát seznámit místo obvyklých glos s výtažkem toho nejzajímavějšího, co zastupitelstv přineslo. Mimo uvozovky se nejedná o přímé řeči, význam však byl zachován. Nakonec, dokud je video dostupné, shlédněte záznam sami.

Občan 1: Pane starosto, jak dopadl soud ohledně vaší jízdy v opilosti, kolik jste měl promile?

Starosta: Neřeknu, nevim na co se ptáte, nejsem od toho, abych vám odpovídal, je to moje interní záležitost.

Občan 2: Pane starosto, šest týdnů čekám na odpověď na můj otevřený dopis. Zveřejníte, jak jste uhradili rekonstrukci městského bytu ve výši 811 tisíc, kterou dělala firma, která doslala od města zakázky za 21 milionů korun bez výběrového řízení?

Starosta: Nemohu vám vyhovět. Nebudu dávat doklady o tocích na účtu. Objednatelem služby byla moje budoucí žena. Zeptejte se mojí ženy, já se jí pát nebudu, na to mi může říct, že se na mě může vykašlat. Podejte trestní oznámení, je to od vás politická kampaň, protože chcete kandidovat do zastupitelstva.

Radní, který se dříve zasadil o to, aby u každého hlasování bylo zřejmé, jak který zastupitel hlasoval navrhl u projednávání směny pozemku mezi městem a panem Varadym tajné hlasování, prý aby zastupitelé mohli hlasovat svobodně. (Mimochodem, zajímavé, že o svobodnou, tajnou volbu u hlasování o odvolání starosty nikdo ze zastupitelů neusiloval.) Poté, co radniční koalice tajné hlasování prosadila, opozice se rozhodla hlasování vůbec neúčastnit. Starosta reaguje slovy: ,,V pořádku. Dámy a pánové. Takže dámy a pánové, děkuju opozičním zastupitelům, doufám, že si pan Varady pamatuje vystoupení opozičních zastupitelů v dané věci..." Ke schválení záměru následně nedošlo. V závěrečné diskuzi vyšlo najevo, že zájemce o směnu pozemků některé zastupitele možná individuálně navštěvoval. Žádný ze zastupitelů o tom ale veřejně občany neinformoval.

Opoziční zastupitelé: Před volbama v roce 2014 tady zástupci TOP09 vehementně prosazovali snížení cen vodného a stočného, co se změnilo, vzrostly mezitím náklady tolik, že tahleta cena je správná cena, nebo by mohla být nižší? Praha má cenu vodného a stočného o 20,- korun nižší. Je cena v pořádku?

Odpověď radního: Cena podle mého není v pořádku, protože se v předchozích letech navyšovala. My jsme neslibovali snížení ceny vody, slibovali jsme, že zastavíme prudký růst ceny vody. Snižovat cenu vody by bylo poměrně obtížné.

Zastupitel: V auditu Mekuc se píše, že došlo ke zpronevěře 390.201,- korun. Jaké kroky byly přijaty aby se to neopakovalo, kdo na to měl dohlížet, byly učiněny právní kroky vzhledem k této trestné činnosti s veřejnými prostředky?

Starosta: Nechám zpracovat zprávu paní ředitelky, dokonce ji sem můžu i pozvat.
Právník města: Nemám s tím nic společného, Mekuc je samostatná právní osoba a naše kancelář jim služby neposkytuje.

První místostarosta: Vybízím pana starostu, aby zjednal nápravu při řízení zastupitelstva. Já jsem úplně grogy, vstával jsem ve 4:45, mám za sebou deset hodin v práci a teď sedím tady. Zákon stanovuje, že zastupitelstvo rozhoduje v důležitých věcech. Na začátku se zdržujeme tím, jestli na mostě budou lampy a podobně. Určitě teď ztratím pár voličů, ale to jsou věci, které se dají řešit efektivnějším způsobem, kdyby dotyčný přišel na radnici. Doporučuji přesunout vystoupení občanů na konec zastupitelstva. V Neratovicích i v Kralupech to tak je.

Druhý místostarosta tři a půl hodiny mlčel a pak se vyjádřil: Pokud si budeme chtít povídat o sportu nebo kultuře, tak se obracejte na mě. A k Mekucu - všechny kroky byly konzultovány s právním zástupcem Mekucu, ale je to samostatná organizace a naše úloha je schvalování dotací, není povinností paní ředitelky, aby se nám sem chodila zpovídat.

Tak co. Jak se Vám to, občané, líbí? Fakt jsou občané a jejich zájmy na prvním místě?

A malý hudební bonus na závěr, z doby kdy byl radní ještě malej kluk...

PS: Nikde se nám nedaří vyhledat záznam z debaty lídrů do komunálních voleb, která v rámci projektu ,,Mělník debatuje" proběhla v roce 2014 v MKD. Obracíme se tedy na vás - nevíte, zda záznam z této debaty je někde dostupný? Pokud ano, dejte vědět. Moc děkujeme.

Nashledanou za týden. A to už se snad opravdu dostaneme k tématu ,,dobrý nápad za babku, který se zvrtl ve statisícový výdaj."

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. záznamy debat (Ivana, 3.12.2017 19:39:28) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  http://melnicek.tv/porady/volby/

  1. Re: záznamy debat (Tomáš Malina (isoutok.cz), 4.12.2017 10:07:49) Odpovědět

   Děkujeme!

 2. Zpronevěra MEKUC (Ataman, 4.12.2017 16:43:06) Odpovědět

  Doporučuji přečíst si odkaz a to hlavně statutarnimu orgánu MEKUC a paní ředitelce .https://www.epravo.cz/top/clanky/trestny-cin-neoznameni-trestneho-cinu-z-hlediska-zpovedniho-tajemstvi-15380.html

 3. Marná snaha vážená redakce (Jarda, 8.12.2017 9:59:03) Odpovědět

  Myslím, že je to marná snaha, kyž se někoho zeptáte, tak o tom jak to ve skutečnosti chodí na městě nikdo neví. Mikeš zase vyhraje volby a možná mu zase andrej na ně přispěje a i mocný pán z přístavu také. Nikdo s tím nic nesvede. Toto by jsi pan dohnsl a jiní měli uvědomit. Hezké vánoce

 4. varady (ivan, 8.12.2017 18:39:35) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Varady se chlubil ze jim dal na volby

  1. Re: varady (Andrej varady, 12.12.2017 14:23:20) Odpovědět

   Mate se zajímat o p. Tichotu a Schweigstilla , odkud a kdo přispívá . Já mám kam peníze dat . A do města ? Tak proč mám problémy pořad , docela nechápu p. Jarda a Ivan . Myslím si , ze za všemi komentáři stojí p. Tichota . To je jeho styl .

   1. Re: Re: varady (Mirek, 13.12.2017 15:47:58) Odpovědět

    Zdravím,
    nějak tomu nerozumím. Kdyby se hlasovalo veřejně, pak by návrh na směnu prošel? V čem by byl výsledek hlasování jiný?

 5. A co teda maji delat? (M.H., 8.12.2017 21:34:15) Odpovědět

  Co maji teda Mikesovi kritici delat? Maji mlcet? Maji mu lezt nekam?

  Vzdyt to co se na meste deje je fakt peklo


end is near

Kontakt

iSoutok.cz