Zbavujete se staré věci? Nevyhoďte ji!

Určitě to znáte. Pořizujete si novou televizi, ledničku, nábytek nebo cokoliv jiného ne proto, že by stará věc dosloužila, ale proto, že prostě chcete novou, nebo potřebujete větší, lepší… U již nepotřebných věcí pak zvažujete, co s nimi. Darovat v příbuzenstvu? Prodat v bazaru? Odvézt do sběrného dvora? Na internetu nyní vznikl nový portál, na který Vás rádi upozorníme.

Nevyhazujto.cz je inzerce zaměřená výhradně na věci, které jsou zdarma za odvoz. Ten nápad se nám líbí! Proč? Ve sběrných dvorech, v kontejnerech a popelnicích končí řada věcí, které zůstávají zcela funkční, pouze jsme si pořídili nové. Přitom jiným lidem by ještě naprosto bezproblémově řadu měsíců či let posloužily. Mezi takové lidi mohou patřit potřební, kterým tak pomůžeme například v jejich finanční situaci. Nevyhazovat nepotřebné věci je také navýsost ekologické. Zpravidla největší zátěž životního prostředí nevzniká z používání, ale z výroby. A když umožníme elektronice, nábytku, kolu apod. „druhý život“, šetříme tím naši planetu.

Dodejme, že inzerce na portálu je zcela zadarmo, není nutné se registrovat. Podmínkou je, že nabízená věc je funkční a je opravdu za odvoz, tzn. nebude požadována žádná kompenzace. Možné je zadávat i poptávky po věcech za odvoz.

Myšlenka projektu se nám líbí, na Mělnicku ale zatím příliš nefunguje. Proto jsme se rozhodli ji tímto článkem podpořit. Pokud víte o podobných projektech, které mohou někomu pomoci, pošlete nám tip mailem. Děkujeme!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. bazar (lenka, 11.9.2014 15:17:42) Odpovědět

    Ahojky, máte prosím někdo zkušenost s prodejem oblečení přes http://obleceni-obuv.hyperinzerce.cz.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz