Zloději mají nový trik!

Na různé prodejce a náboráře na ulici jsem si již zvykl. Někdy nabízejí parfém, jindy výhodnou nabídku mobilního operátora, nejčastěji zbytečnost za příspěvek na dobročinné účely. Někteří se chovají slušně, někteří neodbytně. A někteří jsou zloději. Na nový způsob okrádání lidí na ulici upozorňuje nejen policie, ale prostřednictvím internetu také kralupští občané.

Právě v Kralupech se událo několik případů, kdy pouliční prodavač či prodavačka vhodí zboží přímo do vaší nákupní tašky nebo kabelky. Když protestujete, rychle vám do tašky zajede cizí ruka a výrobek vyndá. A vy si ani nestihnete všimnout, že z tašky zmizelo nejen zboží, které nechcete, ale i vaše peněženka. Na to obvykle přijdete až doma, nebo dokonce až druhý den. A právě na to nová zlodějská finta sází, protože někteří okradení se mohou domnívat, že peněženku někde zapomněli.

Pokud se s podobnou aktivitou na ulicích potkáte, mějte se na pozoru. Podvodníci si nejčastěji vybírají parkoviště obchodních center, kde lidé nosí nákupy (a často i peněženky) v otevřených taškách. Ideálně ihned uvědomte městskou nebo státní policii. Poctivého prodejce s certifikátem od organizace, pro kterou peníze vybírá nebo prodejce zboží s řádným živnostenským oprávněním kontrola neurazí, podvodníky vyžene z ulic. Ať už se bude jednat o vybírání příspěvků na "dobročinnost", nebo o obyčejnou zlodějinu.

Zdroj: Kralupy.cz, Policie Čr

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz