Změny na iSoutoku

Vážení čtenáři, čas letí jako bláznivý, jak by zazpíval populární český zpěvák, kdyby neležel na Jipce, a tak jako lidský život přináší změny, i život redakcí je plný událostí a překotných změn. Jaké jsou ty, které Vás čekají na iSoutoku?

První článek zde vyšel 3.9.2012. V té době například v Neratovicích existovaly jen Nerátky. Dnes jsou Neratoviny, MojeNera, Neratovice v obrazech a především město se rozhodlo zřídit oficiální Facebookový profil s diskuzí. Podobně se za tu dobu proměnila k lepšímu komunikace v Kralupech. Jen Mělník (nemít na městě nezávislý Mělníček a Soutok Magazín) jako by ze strany města zaspal dobu. Města Neratovice a Kralupy si zaslouží pochvalu, jakým způsobem dokázala zapracovat na cestě informací k občanům. Škoda jen, že tolik preferují Facebook…

Na iSoutoku vyšlo již přes sedm stovek článků. Kvality různé. Nejsme profesionálové. Jsme jen lidé. Každopádně se náš původní záměr posunul do úplně jiné podoby, než jsme si v počátcích přáli. Možná i kvůli neuvěřitelně vysokému počtu čtenářů jsme občas měli pocit, že musíme něco vydat. Přitom by si článek zasloužil více péče, více kvality a více času.

Někdy jsme šili do témat, které očividně nebyly někomu pohodlné. Po některých zkušenostech se nedivíme, že tištěná regionální média spíš klouzají po povrchu, než by dokázala skutečné problémy pojmenovat…

Dovolíme si jednu vsunutou poznámku - po dosud získaných zkušenostech s tvorbou blogu mají všichni autoři Mělníčku, Magazínu Soutok, Nerátek, Neratovin, Mojenera atd. náš obdiv.  Můžeme a nemusíme s nimi souhasit v názoru na svět, ale pustili se do díla, jdou s kůží na trh a to není málo. Ostatně, každý z Vás si může v dnešní době amatérskou redakční práci zkusit. V tom je doba báječná.

Při našich redakčních seancích ovlivněných přísunem tekutého chleba jsme dospěli k názoru, že dnešní doba formuje charakter naší společnosti na generace dopředu. Nejen naše zem, ale celá Evropa prochází střetem ne s jinak založenou civilizací, s jiným vnímáním životních hodnot (například u práv žen), ale sama se sebou. A zde cítíme naši novou povinnost a výzvu, která nám bude brát volný čas.

iSoutok nekončí. Pořád máme v hlavách neuvěřitelnou vlnu Vašich vzkazů, když jsme chtěli glosy vydávat jen jednou měsíčně. Přesvědčili jste nás, že by to byla chyba. Právě glosy se pořád těší vaší značné oblibě, soudě dle počtu přečtení. Právě ony se staly určitým symbolem tohoto blogu. Proto jsme se rozhodli dát hlavní prostor na iSoutoku právě jim. A věříme, že budou ještě lepší. Všechny události, které by si dříve zasloužili vlastní článek, budou nově jejich součástí.

Dosud publikované články nezmizí, jen na ně nebude z hlavní stránky odkazováno (přes vyhledávání je stále najdete). Při významných událostech se dočkáte i speciálů, které se budou báječně hodit ke stažení do vašich mobilních zařízení :-).

Zachovejte nám přízeň. My s Vámi, Vy s námi!

Desire for new challenge :-)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Změna (N-v-o, 2.11.2015 10:56:41) Odpovědět

  Glosy jsou vždy super, takže Vaše rozhodnutí učinit z nich ústřední bod stránky má logiku. Za sebe však musím napsat, že se více mi líbil stav před změnou, tedy články + glosy.
  Nicméně stránku budu určitě navštěvovat dále a přeji ať se Vám dílo daří.

 2. děkujeme! (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 2.11.2015 11:40:58) Odpovědět

  Dobrý den,
  děkujeme za milá slova!
  Články by měly částečně nahradit ,,speciály," které budeme čas od času vydávat.

 3. Melnicek dekuje (Melnicek.cz, 2.11.2015 16:08:09) Odpovědět

  Melnicek.cz dekuje! A verte, ze vam oplacime naprosto stejne - i vy mate nas obdiv :)
  Tesime se na spolecne fungovani v dalsich letech :)

 4. Dost dobrá práce. (Magazín Soutok., 2.11.2015 18:59:18) Odpovědět

  Rád vás čtu a někdy i sbírám určitou motivaci. Moc hezky jste to teď tady v článku popsali. Stačí do něčeho rýpat a je to hra s ohněm. Vzpomínám například na jakousi mladou autorku Mělnického deníku, která se kdysi pustila do kauzy kolem ředitele ZDŠ na Pražské ulici a bylo z toho pořádné pozdvižení. V krajním případě může třeba i takový nějaký odvážný článek stát autora zaměstnání, nebo způsobit určité jiné komplikace. O něčem, se zkrátka píše jen v té nejhlubší anonymitě kdesi na webu. Jen tak dál !

 5. omlouvám se... (Anna Spěváčková, 8.11.2015 9:27:14) Odpovědět

  Právě proto, že naše země prochází střetem sama se sebou se domnívám,že bychom se měli vracet ke svým národním kořenům, k rodné řeči, ke své historii a tradicím. Jen tak odoláme nepříznivým vlivům a snaze Evropu rozvrátit. Proto považuji za důležité, abychom pěstovali lásku k obdivuhodnému českému jazyku. Příčí se mi používání angličtiny a anglicismů v našem prostředí. Je to zbytečné a místy trapné.

  Změny isoutoku do nové podoby považuji za velmi dobré rozhodnutí a velmi děkuji za projev obdivu všem autorům alternativních webových stránek. Ano, je to tvrdá a někdy nebezpečná práce. Škoda, že vlastně suplujeme práci radnic, které by měly vydávat svá periodika otevřená všem názorům, měla by být vyvážená a pravdivá. Už taková někde existují, ale náš region se jim zuby nehty brání. Tak mnoho sil, pevné nervy a hodně zdaru přeje Anna Spěváčková, vydavatelka nerátek.cz od roku 2000.

 6. děkuji (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 9.11.2015 9:46:26) Odpovědět

  Dobrý den,
  velmi děkuji za milý komentář i výtku, která, musím uznat, je správná.

 7. diskuse (Anna Spěváčková, 17.11.2015 12:15:19) Odpovědět

  Systém kratších glos je výborný, ale nahromadí-li se jich více, nebo se mezi ně vmísí dlouhý článek, je diskuse kdoví kde v dáli. Nešla by umístit vždy pod dlouhý článek a pak pod glosy za měsíc? Nejsem programátor a nevím, zda je to proveditelné. ale zdá se, že mnoho lidí je líných točit kolečkem na myši a klikat prstem.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz