Známe další kandidáty na poslance. Naději má Hrodek.

Naší redakci se podařilo zjistit další kandidáty do předčasných voleb do Poslanecké sněmovny z okresu Mělník. Největší naději na zvolení má na kandidátce ODS ze čtvrtého místa místostarosta Neratovic Tomáš Hrodek. Bez šancí není ani současný místostarosta Kralup a poslanec Petr Holeček na šestém místě kandidátky TOP09.

O drama na sjezdu Středočeské ODS se postaral mladý místostarosta z Neratovic, který se jako jediný protikandidát na lídra celé kandidátky postavil dinosaurovi Petru Bendlovi poté, co starosta Líbeznic Martin Kupka a bývalý poradce Václava Klause Jan Skopeček kandidaturu vzdali. Odvaha Tomáše Hrodka se téměř vyplatila, když v první volbě senzačně získal 39 hlasů (delegátů z Mělnicka bylo údajně 9). Všemi favorizovaný Bendl získal hlasů 44. Pro zvolení bylo potřeba 51 hlasů. Stejný výsledek přineslo i další kolo volby, Bendl uspěl až ve dvanáctém hlasování, když už se Hrodek klání o lídra neúčastnil. O průběhu sjezdu se nám podařilo získat podrobný popis, detaily zveřejníme v některém z následujících dní (pozn.:o skrytém fóru členů sociální demokracie a jeho vskutku intelektuálnímu obsahu zase jindy ;-) ). Místostarosta Neratovic Hrodek nakonec na kandidátní listině obsadil čtvrté místo, což mu dává šanci na zvolení při zisku ODS cca 16% hlasů Středočechů. Dále na kandidátce ODS najdeme na 22. místě místostarostu Kralup Libora Lesáka a na 35. místě starostu Lobče, majitele několika kokořínských památek Jaromíra Šimonka.

Na kandidátní listině TOP09 a STAN naleznou voliči na šestém místě starostu Kralup Petra Holečka, který již funkci poslance vykonával.  Na deváté pozici je pak starostka Neratovic Lenka Mrzílková. Oba na kandidátní listinu delegovalo hnutí STAN. Naděje Holečka na zvolení začínají u výsledku TOP09 kolem 22%, což se nezdá příliš reálné. Starostka Neratovic by se poslankyní stala až při zisku kolem 30% hlasů voličů. Pořadí kandidátů mohou ovlivnit preferenční hlasy, možná právě na ně Petr Holeček vsadí.

Již dříve jsme přinesli informaci, že nejvýše umístěným kandidátem z okresu Mělník na kandidátce favorita voleb – ČSSD je starosta Tišic Pavel Konšel na 9. místě. Mandát poslance by získal, pokud by socialisty ve středních Čechách volilo nejméně 30% voličů.

K předčasným parlamentním volbám chystáme speciální výzvu, která by měla podpořit naděje na zvolení kandidátů z Mělnicka bez ohledu na jejich politickou příslušnost. Výzva bude zveřejněna nejpozději na začátku října, do voleb bychom také rádi dali prostor nejvýše umístěným kandidátům z Mělnicka se Vám, čtenářům iSoutoku, představit. 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz