Zwei in einer Stadt – Mělník

Moderní komunikační kanály mají dnes vliv na tvorbu značky větší, než kdykoliv předtím. Nevím, jak to děláte vy, ale já když se chystám někam na výlet nebo na dovolenou, vyhledávám si informace o cílové destinaci pomocí Google, Google Earth a Youtube. To mě přivedlo na myšlenku podívat se, jak jsou na posledním zmíněném kanálu prezentovány naše města. Dnes se podíváme na Mělník.

Mělník je ze tří měst regionu bezpochyby turisticky nejzajímavější. Nakonec také jako jediné město má snahu se koncepčně rozvoji turismu věnovat. Přesto výsledek propagace Mělníka na Youtube je dosti žalostná. Zatímco každé italské město podobné velikosti, které chce být navštěvováno turisty, má své oficiální propagační video, Mělník nic takového nemá. Nejlepším videem o Mělníku je patrně v srpnu loňského roku natočený díl pořadu Ústecké TV Dva v jednom městě. Dvojice moderátorů Marek Leština a Kamil Bílský v osmnácti minutách procházejí městem a seznamují diváky s místy a osobnostmi. Z hlediska podpory cestovního ruchu má ale video jednu vadu – je v češtině : - ). Nicméně je to profesionální práce a je zajímavé se na video podívat. Po úvodním připomenutí básníků, rozhovoru s Mikešem (panem starostou) a obligátních záběrech na soutok přichází na řadu zámek a zámecká cukrárna (s roztomile nervózní obsluhou). Následuje žraso v restauraci U Sv. Václava, povídání o víně, Ruda Kraj a hotel Olympionik, koupel v kašně na náměstí a …. A to je vlastně všechno. Video si doposud pustili necelé čtyři tisícovky lidí.

 

Žel bohu je to jediné video propagující tímto způsobem město. Překvapila nás absence propagace vinobraní. Snad se to městu podaří napravit letos. Ostatní videa lze označit za amatérská a pro případného turistu nezajímavá. Ples, nadměrný náklad, plavba lodí, fotbal, futsal, hokej, blikající závory : - ), Vrkoč, výjezd hasičů, elektrárna (což vlastně není Mělník), splašený kůň, videomaping, zámecký pán tlačící kočárek po nádvoří a jako zlatý hřeb pěvecké duo, které jistě jednou prorazí na televizní obrazovky skrze kanál Šlágr TV.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz